Whatsapp Beta Sürümünde Yeni Özellik Yayınlandı

230kere okundu.

Picture in Picture özelliği olarak adlandırılan, Whatsapp’ta gönderilen videoyu sohbet penceresi içinde izleme fonksiyonu sayesinde kullanıcılar bir yandan da mesajlaşmaya devam edebiliyordu. Şimdi Whatsapp, bu özelliği daha da geliştirdi.

PIP özelliği tek sohbet içerisinde aktif olabiliyordu. Sadece geçerli kişi sohbet ekranı açıkken kullanılabilen bu özellik, şimdi farklı bir kişinin sohbet ekranına geçiş yaptığınızda veya Whatsapp’ı arkaplana atıp ana ekrana geçseniz de video küçük bir pencere içerisinde oynatılmaya devam edilebiliyor. Bu fonksiyon Youtube, İnstagram ve Facebook temelli videolarda kullanılabiliyor.

Whatsapp’ın Android Beta Sürümünde yayınlanan bu özelliğin kararlı sürümde yayınlanması birkaç haftayı bulabilir.

Diğer yandan Whatsapp’ta paylaşım yaparken yüzlerce emoji arasından aradığını bulmanız epey güç olabiliyor. Bu da emoji sekmesi açıldıktan sonra altta çıkan arama butonuna dokunduğunuzda emojiyi isim olarak (örneğin: saç, kitap) aratabilmenizi sağlaması da şu anda kullanılabilen bir özellik.

Samsung Galaxy Note 10, Dördüncü UI 2.0 Android 10 Beta Güncellemesini Aldı

Güncelleme, 500 MB boyutundan daha büyük olmasına rağmen, güncelleme içinde çok daha az hata düzeltmesi var. Bu güncellemede düzeltilen hatalardan bazıları müzik dinlerken yeniden başlatmalar, S Pen’i tutucudan ayırırken titreşim olmaması, en son uygulamaların görüntülenmesi ve uygulamalar ekranı arasında bir çakışma olması, gerekli tüm izinlerin alınmasına

İşte One Plus 8 Lite Beklentileri

One Plus markası da, tıpkı Samsung’un S10 ve Note 10’un Lite versiyonları piyasaya sürmeye hazırlanması gibi One Plus 8 Lite modeli için hazırlanıyor. Ekranda kamera yerleşimi arka kamera yerleşimleri konusunda Samsung’un izlerini taşıyan One Plus 8 Lite’ın sızdırılan görüntülerinde çift arka kameraya sahip olduğu görülüyor.

Samsung Galaxy S11, Snapdragon 865 ile Gelecek

Qualcomm’un 4 Aralık’ta Snapdragon 865 işlemcisini tanıtmasının ardından, önümüzdeki aylarda çıkacak olan Samsung Galaxy S11’in Snapdragon 865 işlemciyle gelmesi neredeyse kesinleşti diyebiliriz. Buna ek olarak Plus modeline daha fazla fiyat ekleyip 5G desteği sunmak yerine, S11 modeline de 5G getireceği söyleniyor. Daha önceki Samsung modellerine bakacak