Whatsapp Beta Sürümünde Yeni Özellik Yayınlandı

184kere okundu.

Picture in Picture özelliği olarak adlandırılan, Whatsapp’ta gönderilen videoyu sohbet penceresi içinde izleme fonksiyonu sayesinde kullanıcılar bir yandan da mesajlaşmaya devam edebiliyordu. Şimdi Whatsapp, bu özelliği daha da geliştirdi.

PIP özelliği tek sohbet içerisinde aktif olabiliyordu. Sadece geçerli kişi sohbet ekranı açıkken kullanılabilen bu özellik, şimdi farklı bir kişinin sohbet ekranına geçiş yaptığınızda veya Whatsapp’ı arkaplana atıp ana ekrana geçseniz de video küçük bir pencere içerisinde oynatılmaya devam edilebiliyor. Bu fonksiyon Youtube, İnstagram ve Facebook temelli videolarda kullanılabiliyor.

Whatsapp’ın Android Beta Sürümünde yayınlanan bu özelliğin kararlı sürümde yayınlanması birkaç haftayı bulabilir.

Diğer yandan Whatsapp’ta paylaşım yaparken yüzlerce emoji arasından aradığını bulmanız epey güç olabiliyor. Bu da emoji sekmesi açıldıktan sonra altta çıkan arama butonuna dokunduğunuzda emojiyi isim olarak (örneğin: saç, kitap) aratabilmenizi sağlaması da şu anda kullanılabilen bir özellik.

Nokia, 3 Yeni Stil Sahibi Telefonla Tekrar Piyasada

Nokia, geçmişte milyonlarca kullanıcının cebine giren tuşlu telefon modellerine, gittikçe dokunmatik ekranlı akıllı telefonların piyasaya hakim olduğu bir ortamda yenilerini ekleyerek,  tuşlu telefon kullanmayı tercih eden kesimlerin ihtiyaçlarını karşılamada bir adım atmış oldu. Nokia’nın bilindik tasarım anlayışını devam ettirdiğinin görüldüğü 3 yeni tuşlu telefon, gerek

5G Destekleyen Samsung Galaxy A90 Tanıtıldı

Samsung, 2019 yılında yenilediği A serisine son olarak Galaxy A90 modelini ekledi. 5G teknolojisini de destekleyen model, Galaxy A80 dışındaki A serisi modellerinin tasarım çizgilerini taşıyor. Samsung’un Infinity U adını verdiği ekran çentiğinde f/2.0 diyafram açıklığına sahip 32 megapiksellik ön kamera yer alan  Galaxy A90’da

Google, Play Store Tasarımını Yeni Android Sürümü İçin Şimdiden Yeniledi

Google, yeşil rengin hakim olduğu Play Store tasarımını önümüzdeki süreçte yayınlanacak olan Android 10 sürümü doğrultusunda şimdiden yeniledi. Geçmişten beri yeni Android sürümleri yayınlandıkça bazı değişikliklerle Play Store uygulmasının tasarımı yenileniyordu. Ekranın alt kısmında  Oyunlar, Uygulamalar, Filmler, Kitaplar şeklinde tıpkı Youtube uygulamasındaki gibi sekmeler yerleştirilmiş.