Samsung’tan Kızaklı Gövdeli, Dönebilen Kameralı Telefon Galaxy A80

329kere okundu.

Samsung, A10 ile başlayan iki haneli sayılarla isimlendirdiği A serisinde damla çentikli ekran tasarımıyla A70 modeline kadar aynı şekilde karşımıza çıkmıştı. Son olarak, çentiksiz ekran furyasına katılan Samsung, tanıttığı Galaxy A80 modeliyle kullanıcılara hem kızaklı bir telefon gövdesi sunarken hem de öne dönebilen arka kameraların yeraldığı tasarımla sıradışı bir akıllı telefon ortaya çıkardı.
.

6.7 inç büyüklüğündeki Super Amoled ekranla gelen Galaxy A80, 1080×2400 piksel çözünürlüklü ve 20:9 ekran oranına sahip. 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafızaya yer verilmiş bu modelde kızaklı gövde yapısından dolayı olsa gerek, hafıza artırabilmek için microSD kart yuvası bulunmuyor. Kızak demişken, ekran arkasından yukarıya doğru kayarak açılan kısımda öne doğru dönen 48 megapiksellik ana kamera, 8 megapiksellik ultra geniş açılı kamera ve derinlik sensörü olarak kullanılan üçüncü kamera led flaş ile birlikte yer alıyor. Ön kamera moduna geçiş yapıldığında kızak yukarı doğru kayar kaymaz arka kameraların yeraldığı modül öne doğru dönerek konumlanıyor.

Galaxy A80’in öne çıkan bir diğer özelliği ise tıpkı fotoğraflarda olduğu gibi videolarda da canlı odak modunun bulunuyor olması. Bu sayede video çekerken, kamera öne odaklanıp arkaplanı bulanıklaştırarak video kaydedebiliyor.

Samsung Galaxy A51 Geekbench Testinde Ortaya Çıktı

Samsung, Galaxy A serisine yeni modeller eklemeye devam ediyor. Son olarak Geekbench testinde SM-A515F model numarasıyla ortaya çıkan Galaxy A51’in Android 10 sürümüyle geleceği görülüyor.  Donanım özelliklerinde ise, sekiz çekirdekli Exynos 9611 işlemcinin yer alacağı belirtiliyor. Geekbench veritabanında  yer alan diğer bilgiler ise 4 GB

Nokia, 3 Yeni Stil Sahibi Telefonla Tekrar Piyasada

Nokia, geçmişte milyonlarca kullanıcının cebine giren tuşlu telefon modellerine, gittikçe dokunmatik ekranlı akıllı telefonların piyasaya hakim olduğu bir ortamda yenilerini ekleyerek,  tuşlu telefon kullanmayı tercih eden kesimlerin ihtiyaçlarını karşılamada bir adım atmış oldu. Nokia’nın bilindik tasarım anlayışını devam ettirdiğinin görüldüğü 3 yeni tuşlu telefon, gerek