Samsung Galaxy A8+ (2018) Çift Ön Kamerayla Ortaya Çıktı

433kere okundu.

Samsung’un 2018 A Serisi modellerinden A8 Plus’a ait olduğu iddia edilen görüntüler son günlerde yayınlandı. Samsung firmasının da yayınladığı ürün kılavuzundaki tasarımıyla önümüze çıkan Galaxy A8 Plus modelinin bir ilk olarak değerlendirilen özelliği ise çift ön kameraya sahip olması. Ayrıca tıpkı S8 ailesindeki gibi A8 ve A8+ olarak iki modelin sunulacağı da söyleniyor.

Ortaya sunulan görüntülerde Galaxy A8 Plus modelinin, Galaxy S8 ve plus modeliyle nerdeyse aynı tasarıma sahip olacağı görülüyor. S8’lerle farklarından biri, ekran kenar boşluklarının bulunması. LG firması da daha önce üst seviye modeli G6’yı tanıttıktan sonra kasa malzemesi ve donanım farkı dışında kabaca aynı tasarıma sahip uygun fiyatlı Q6 modelini piyasaya sürmüştü.  Samsung firmasının da buna benzer bir hamle yaptığını söyleyebiliriz.

A8+ modelinde S8 ailesindeki gibi sonsuz ekran bulunmuyor. Ekran kenarlarında çerçeve boşlukları olduğunu görüyoruz. Diğer bir farklılık ise parmak izi okuyucusunun kameranın altında konumlandırılmış olması.  2017 modelleriyle birlikte suya veya toza dayanıklılık özelliği kazanan A serisinin, 2018 model A8 ve A8+ ile de bu özelliğini devam ettireceği de beklentiler arasında. A serisi 2017 yılında kazandığı Always On özelliğiyle 2018 modellerinde de ekran kapalıyken saat, tarih, şarj gibi  detayları ekran kapalıyken görmemizi sağlıyor olacak. Kısaca A serisi, geçmişte sahip olduğu özellikleri kaybetmeden, yeni özellikler kazanarak ve tasarım dilini değiştirerek kullanıcılara sunuluyor.

Yine kasadan çıkıntısız arka kamera olması 2017 model A serisinden, S8 ailesinden ve Note8’den alışkın olduğumuz bir tasarım ayrıntısı.

Samsung’un A serisi modellerini Aralık veya Ocak aylarında  tanıtıyor olduğunu hatırlatayım. 2016 model A Serisi Aralık ayında, 2017 model A serisi Ocak ayında tanıtılmıştı. Bu nedenle 2018 model A serisi bizleri çok da merakta bırakmayacak. Tanıtımda orta üst sınıf telefon kullanıcı kesiminin beklentilerini karşılayacağını düşünüyorum. En tepede tabii ki Note serisi var. Samsung, S serisinden sonra en çok önem verdiği  A serisini kullanıcılara sunuyor.