Samsung Galaxy A70 Tanıtıldı

3863kere okundu.

Samsung son dönemde onluk isimlerle piyasaya sürdüğü A serisine bir model daha ekledi. Galaxy A70’i geçtiğimiz gün tanıtarak, üst seviye bir modeli daha kullanıcılara sunmuş oldu.

 

Infinity U ekran biçimiyle üretilen Galaxy A70, 6,7 inç Super Amoled ekrana sahip. Ön kameranın yer aldığı U şeklindeki çentik bu ismi alıyor.  Ekranın diğer bir özelliği ise ekrana gömülü şekilde gelen parmak izi okuyucusu bulunması. 128 GB dahili hafızanın yer aldığı modelde, 6 GB ve 8 GB RAM olarak iki farklı seçenek sunulmuş. Hafızanın micro SD kart ile 512 GB’a kadar artırılabildiği de belirtilmiş.

Görsel zekaya sahip, 20 farklı sahneyi tanıyarak ona göre ayar yapan kamerasıyla çekimlere farklı bir hava katıyor. Arkada üçlü kombinasyon şeklinde 32 megapiksel + 8 megapiksellik ultra geniş açılı kameraya ve 5 megapiksellik derinlik kamerasına yer verilmiş. Önde ise 32 megapiksellik selfie kamerası bulunuyor. 4500 mAh batarya hızlı şarj özelliğine sahip şarj aletiyle sunulmuş.

Samsung’un son olarak geliştirdiği gece moduna ve geniş ekranı tek elle daha kolay kontrol etmeyi sağlayan  One UI arayüzüyle gelen Galaxy A70 , prizma siyah, prizma mercan ve prizma beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

Google, Play Store Tasarımını Yeni Android Sürümü İçin Şimdiden Yeniledi

Google, yeşil rengin hakim olduğu Play Store tasarımını önümüzdeki süreçte yayınlanacak olan Android 10 sürümü doğrultusunda şimdiden yeniledi. Geçmişten beri yeni Android sürümleri yayınlandıkça bazı değişikliklerle Play Store uygulmasının tasarımı yenileniyordu. Ekranın alt kısmında  Oyunlar, Uygulamalar, Filmler, Kitaplar şeklinde tıpkı Youtube uygulamasındaki gibi sekmeler yerleştirilmiş. 

Yeni Android Sürümlerinde İsimlendirme Değişiyor

Google, Android İşletim Sisteminde yıllardır sürdürdüğü sürüm isimlendirmesinde değişikliğe gidiyor. Bugüne kadar versiyon numaralarının yanında birer isimle yayınladığı android sürümlerini artık sadece sayılarla isimlendirmeye başlayacak. Yeni Android sürümünün adının Android 10 olacağı ve sonraki sürümlerin 11, 12, … şeklinde isimlendirilmeye devam edeceği söyleniyor. Android 10

Samsung Galaxy A30s ve A50s Sunuldu

Samsung, daha önce piyasaya sunduğu Galaxy A30 ve A50 modellerinin benzer tasarım çizgilerine sahip “s” versiyonlarını duyurdu.  Galaxy A30s ve A50s olan bu yeni modellerinde Infinity V adını verdiği çentikli Super AMOLED ekran kullanıyor. Galaxy A30s, 6,4 inç büyüklüğünde HD+ ekran, 8 çekirdekli Exynos 7904