Samsung Galaxy A30s ve A50s Sunuldu

260kere okundu.

Samsung, daha önce piyasaya sunduğu Galaxy A30 ve A50 modellerinin benzer tasarım çizgilerine sahip “s” versiyonlarını duyurdu.  Galaxy A30s ve A50s olan bu yeni modellerinde Infinity V adını verdiği çentikli Super AMOLED ekran kullanıyor.

Galaxy A30s, 6,4 inç büyüklüğünde HD+ ekran, 8 çekirdekli Exynos 7904 işlemci, 3 GB ve 4 GB RAM seçeneği, 32 GB, 64 GB, 128 GB dahili hafıza seçeneği ve  4000 mAh batarya kombinasyonuyla temel donanım özelliklerine sahip. Hızlı şarj desteğinin bulunduğu modelde ekran üstü parmak izi okuyucu yer alıyor.  Infinity V çentikte f / 2.0 diyafram açıklığına sahip 16 megapiksellik ön kamera bulunuyor. Arkada ise 25 megapiksellik ana kamera, 8 megapiksellik geniş açılı kamera ve 5 megapiksellik derinlik sensörü olarak kullanılan üçüncü kamera yine köşeye dikey şekilde sıralanarak konumlandırılmış.

Galaxy A50s ise 6.4 inç Full HD+ ekran, 8 çekirdekli Exynos 9610 işlemci, 4 GB ve 6 GB RAM seçeneği, 64 GB ve 128 GB dahili hafıza seçeneği, 4000 mAh batarya kombanisyonuyla oluşturulmuş. f /2.0 diyafram açıklığına sahip 32 megapiksellik ön kameranın bulunduğu modelde, arkada 48 megapiksellik ana kamera, 8 megapiksellik geniş açılı kamera ve yine 5 megapiksellik derinlik sensörü olarak kullanılan kamera dikey şekilde sıralanmış. Hızlı şarj desteği ve ekran üstü parmak izi okuyucu A50s modelinde de bulunuyor.

Her iki model de prizma kırığı siyah, prizma kırığı beyaz, prizma kırığı yeşil ve prizma kırığı mor renk seçenekleri ile sunuluyor. Galaxy A30, A50 ve A70 modellerinin arka kısımları da ışık kırılmasıyla farklı renk efektleri göstermesiyle ön plana çıkmıştı.

Samsung Galaxy A51 Geekbench Testinde Ortaya Çıktı

Samsung, Galaxy A serisine yeni modeller eklemeye devam ediyor. Son olarak Geekbench testinde SM-A515F model numarasıyla ortaya çıkan Galaxy A51’in Android 10 sürümüyle geleceği görülüyor.  Donanım özelliklerinde ise, sekiz çekirdekli Exynos 9611 işlemcinin yer alacağı belirtiliyor. Geekbench veritabanında  yer alan diğer bilgiler ise 4 GB

Nokia, 3 Yeni Stil Sahibi Telefonla Tekrar Piyasada

Nokia, geçmişte milyonlarca kullanıcının cebine giren tuşlu telefon modellerine, gittikçe dokunmatik ekranlı akıllı telefonların piyasaya hakim olduğu bir ortamda yenilerini ekleyerek,  tuşlu telefon kullanmayı tercih eden kesimlerin ihtiyaçlarını karşılamada bir adım atmış oldu. Nokia’nın bilindik tasarım anlayışını devam ettirdiğinin görüldüğü 3 yeni tuşlu telefon, gerek