Samsung Galaxy A10 Satışa Sunuldu

105kere okundu.

Samsung geçtiğimiz günlerde Galaxy A30 ve Galaxy A50 modellerini satışa sunmuştu. Samsung, A serisinde yeni bir modeli daha duyurdu.. Galaxy A10 model adıyla tanıtılan akıllı telefonda Infinity-V tasarımlı çentiğe sahip 720×1520 piksel çözünürlüklü 6,2 inç HD Plus ekran, sekiz çekirdekli Exynos 7884 işlemci, 2 GB ram, 32 GB dahili hafıza, 512 GB’a kadar arttırılabilen micro-sd hafıza kartı yuvası ve 3400 mAh batarya yer alıyor.

 

Kamera özelliklerine bakacak olursak, arkada f/1.9 diyafram açıklığına sahip 13 megapiksel flaşlı tek kamera bulunuyorken; önde ise f/2.0 diyafram açıklığına sahip 5 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Arka kamera ve flaş, sol üst köşeye konumlandırılmış. Hoparlör ise arkada sol alt köşede buluyor.

Diğer yandan Samsung Galaxy A10’un sunduğu renk seçenekleri kırmızı, mavi ve siyah. Samsung’un One UI arayüzüne sahip olan cihaz Android Pie işletim sistemiyle çalışıyor.

Google, Play Store Tasarımını Yeni Android Sürümü İçin Şimdiden Yeniledi

Google, yeşil rengin hakim olduğu Play Store tasarımını önümüzdeki süreçte yayınlanacak olan Android 10 sürümü doğrultusunda şimdiden yeniledi. Geçmişten beri yeni Android sürümleri yayınlandıkça bazı değişikliklerle Play Store uygulmasının tasarımı yenileniyordu. Ekranın alt kısmında  Oyunlar, Uygulamalar, Filmler, Kitaplar şeklinde tıpkı Youtube uygulamasındaki gibi sekmeler yerleştirilmiş. 

Yeni Android Sürümlerinde İsimlendirme Değişiyor

Google, Android İşletim Sisteminde yıllardır sürdürdüğü sürüm isimlendirmesinde değişikliğe gidiyor. Bugüne kadar versiyon numaralarının yanında birer isimle yayınladığı android sürümlerini artık sadece sayılarla isimlendirmeye başlayacak. Yeni Android sürümünün adının Android 10 olacağı ve sonraki sürümlerin 11, 12, … şeklinde isimlendirilmeye devam edeceği söyleniyor. Android 10

Samsung Galaxy A30s ve A50s Sunuldu

Samsung, daha önce piyasaya sunduğu Galaxy A30 ve A50 modellerinin benzer tasarım çizgilerine sahip “s” versiyonlarını duyurdu.  Galaxy A30s ve A50s olan bu yeni modellerinde Infinity V adını verdiği çentikli Super AMOLED ekran kullanıyor. Galaxy A30s, 6,4 inç büyüklüğünde HD+ ekran, 8 çekirdekli Exynos 7904