Samsung 2018 Model QLED TV’lerini tanıttı

665kere okundu.

Samsung’un son yıllardaki LED TV serileri, Premium UHD, UHD ve Ultra Büyük Ekran TV olarak 3 segmentte kullanıcılara sunuluyor. Bunun yanında, rakiplerinden ayıran görüntü kalitesi, sahip olduğu Samsung’un kendi geliştirdiği Tizen işletim sistemi ve her evin farklı dekorasyonuyla uyumlu tasarımıyla öne çıkıyor.

2017 QLED ve Premium HD TV  modelleriyle çok ince çerçeveli bir ekranla görüntü sunarken aynı zamanda TVlerin arka tasarımıyla kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Yine görünmez incelikteki bağlantı kablosu ve One Connect Box ile Tv ekranı arkasından sarkan kablo karmaşasına son veriyordu.

Samsung, bu ay tanıttığı 2018 model QLED Tvlerde ise televizyonlarına yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Bunlardan biri Ambient Modu. Bu mod ile kullanıcı televizyon izlemediği anlarda bile hava durumu, haberler gibi bilgileri ekranda sunuyor. Üstelik, televizyonun monte edildiği duvardaki renk veya deseni algılayarak, dekor ile uyumlu bir ekran görüntüsüne bürünüyor.

Akıllı kumanda ise Samsung’un az tuşlu kumadası ise TV ile bütünleşen oldukça şık bir tasarıma sahip.Bixby özelliği de yeni QLED TV modellerine eklenmiş. Q9F ve Q8F QLED TV modellerinde ise Direct Full Array-DFA)  özelliği ekranda bozulmamış kontrast sağlıyor.

Yeni QLED TV modellerinin Nisan ayında satışa sunulması bekleniyor.