Ön Kamerasız Asus ZenFone 6 2019 Satışa Çıktı

299kere okundu.

Ön kamerasız bir akıllı telefon, ilk başta eksik donanımlı bir telefonmuş gibi algılansa da aslında Asus’un ZenFone 6 2019 modelinde arka kamera 180 derece dönerek ön kamera olarak da kullanılabilme özelliğine sahip. Son dönemde markalar arasında iyice yaygınlaşan çerçevesiz ekran tasarımı, Asus tarafından farklı bir konseptte ele alınarak, arka kameranın dönerek ekranın üstüne konumlanması sağlanmış. Asus Zenfone 6’nın ilk versiyonu Hindistan’da satışa sunuldu. Diğer 2 versiyonu da 1 Temmuz’da satışa sunulacak. Modelin ilk versiyonu 64 GB dahili hafıza ve 6 GB RAM kombinasyonuyla sunuldu.

Asus ZenFone 6’nın 6.46 inç HD+ ekranı herhangi bir çentik içermiyor. Telefon, Snapdragon 855 işlemciye sahip. Önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek 2 yeni versiyonda ise RAM ve dahili hafızada artışlar yapılarak oluşturulmuş, 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza; 8 GB RAM ve 256 GB dahili hafıza kombinasyonlarına yer verilmiş. Hem ön hem de arka kamera olarak kullanılabilen 48 megapiksel ve 13 megapiksellik 2 adet kameraya sahip. 2 kameranın ortasında bir flaşın da konumlandırılması sayesinde kameralar öne doğru dönükken bile flaşı kullanma imkanı sunuyor.

Asus Zenfone 6, arkada bir parmak izi okuyucusunu barındırıyor. 5000 mAh bataryaya sahip olmasını da bir artı olarak değerlendirebiliriz.

Samsung Galaxy A51 Geekbench Testinde Ortaya Çıktı

Samsung, Galaxy A serisine yeni modeller eklemeye devam ediyor. Son olarak Geekbench testinde SM-A515F model numarasıyla ortaya çıkan Galaxy A51’in Android 10 sürümüyle geleceği görülüyor.  Donanım özelliklerinde ise, sekiz çekirdekli Exynos 9611 işlemcinin yer alacağı belirtiliyor. Geekbench veritabanında  yer alan diğer bilgiler ise 4 GB

Nokia, 3 Yeni Stil Sahibi Telefonla Tekrar Piyasada

Nokia, geçmişte milyonlarca kullanıcının cebine giren tuşlu telefon modellerine, gittikçe dokunmatik ekranlı akıllı telefonların piyasaya hakim olduğu bir ortamda yenilerini ekleyerek,  tuşlu telefon kullanmayı tercih eden kesimlerin ihtiyaçlarını karşılamada bir adım atmış oldu. Nokia’nın bilindik tasarım anlayışını devam ettirdiğinin görüldüğü 3 yeni tuşlu telefon, gerek