Ön Kamerasız Asus ZenFone 6 2019 Satışa Çıktı

243kere okundu.

Ön kamerasız bir akıllı telefon, ilk başta eksik donanımlı bir telefonmuş gibi algılansa da aslında Asus’un ZenFone 6 2019 modelinde arka kamera 180 derece dönerek ön kamera olarak da kullanılabilme özelliğine sahip. Son dönemde markalar arasında iyice yaygınlaşan çerçevesiz ekran tasarımı, Asus tarafından farklı bir konseptte ele alınarak, arka kameranın dönerek ekranın üstüne konumlanması sağlanmış. Asus Zenfone 6’nın ilk versiyonu Hindistan’da satışa sunuldu. Diğer 2 versiyonu da 1 Temmuz’da satışa sunulacak. Modelin ilk versiyonu 64 GB dahili hafıza ve 6 GB RAM kombinasyonuyla sunuldu.

Asus ZenFone 6’nın 6.46 inç HD+ ekranı herhangi bir çentik içermiyor. Telefon, Snapdragon 855 işlemciye sahip. Önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek 2 yeni versiyonda ise RAM ve dahili hafızada artışlar yapılarak oluşturulmuş, 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza; 8 GB RAM ve 256 GB dahili hafıza kombinasyonlarına yer verilmiş. Hem ön hem de arka kamera olarak kullanılabilen 48 megapiksel ve 13 megapiksellik 2 adet kameraya sahip. 2 kameranın ortasında bir flaşın da konumlandırılması sayesinde kameralar öne doğru dönükken bile flaşı kullanma imkanı sunuyor.

Asus Zenfone 6, arkada bir parmak izi okuyucusunu barındırıyor. 5000 mAh bataryaya sahip olmasını da bir artı olarak değerlendirebiliriz.

Google, Play Store Tasarımını Yeni Android Sürümü İçin Şimdiden Yeniledi

Google, yeşil rengin hakim olduğu Play Store tasarımını önümüzdeki süreçte yayınlanacak olan Android 10 sürümü doğrultusunda şimdiden yeniledi. Geçmişten beri yeni Android sürümleri yayınlandıkça bazı değişikliklerle Play Store uygulmasının tasarımı yenileniyordu. Ekranın alt kısmında  Oyunlar, Uygulamalar, Filmler, Kitaplar şeklinde tıpkı Youtube uygulamasındaki gibi sekmeler yerleştirilmiş. 

Yeni Android Sürümlerinde İsimlendirme Değişiyor

Google, Android İşletim Sisteminde yıllardır sürdürdüğü sürüm isimlendirmesinde değişikliğe gidiyor. Bugüne kadar versiyon numaralarının yanında birer isimle yayınladığı android sürümlerini artık sadece sayılarla isimlendirmeye başlayacak. Yeni Android sürümünün adının Android 10 olacağı ve sonraki sürümlerin 11, 12, … şeklinde isimlendirilmeye devam edeceği söyleniyor. Android 10