Huawei Telefon Alanlara Şartsız Ücretsiz Onarım

233kere okundu.

Huawei, bir araştırma şirketiyle birlikte yaptığı anket çalışmasıyla, akıllı telefon kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunları ve beklentileri tespit ederek Huawei Care adı altında ücretsiz onarım hizmetini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Telefonlarda oluşacak yazılımsal sorunlar, ekran kırılması, şarj soket ve batarya bağlantılarında yaşanabilecek arızaları kapsayan, ücretsiz olarak onarımını sağlayan bu imkanlar Huawei kullanıcılarını avantajlı hale getirecek. Akıllı telefon sahipleri telefonları hasar gördüğünde yetkili servisler tarafından, kullanıcı hatası olarak sınıfladırıldığı için ücretli onarımlarla karşı karşıya kalıyorlardı. Üstelik parça değişimi için istenen ücretleri çok yüksek buluyorlardı.

Huawei Care, müşterilerin 10 Temmuz ile 31 Temmuz arasında satın alacakları Huawei P30 ve P30 Pro modellerini kapsıyor. 1 yıl boyunca da, kaza ile kırılan ekran ve arka kapak değişimlerini bir defa olmak üzere ücretsiz olarak sağlıyor olacak.

Google, Play Store Tasarımını Yeni Android Sürümü İçin Şimdiden Yeniledi

Google, yeşil rengin hakim olduğu Play Store tasarımını önümüzdeki süreçte yayınlanacak olan Android 10 sürümü doğrultusunda şimdiden yeniledi. Geçmişten beri yeni Android sürümleri yayınlandıkça bazı değişikliklerle Play Store uygulmasının tasarımı yenileniyordu. Ekranın alt kısmında  Oyunlar, Uygulamalar, Filmler, Kitaplar şeklinde tıpkı Youtube uygulamasındaki gibi sekmeler yerleştirilmiş. 

Yeni Android Sürümlerinde İsimlendirme Değişiyor

Google, Android İşletim Sisteminde yıllardır sürdürdüğü sürüm isimlendirmesinde değişikliğe gidiyor. Bugüne kadar versiyon numaralarının yanında birer isimle yayınladığı android sürümlerini artık sadece sayılarla isimlendirmeye başlayacak. Yeni Android sürümünün adının Android 10 olacağı ve sonraki sürümlerin 11, 12, … şeklinde isimlendirilmeye devam edeceği söyleniyor. Android 10

Samsung Galaxy A30s ve A50s Sunuldu

Samsung, daha önce piyasaya sunduğu Galaxy A30 ve A50 modellerinin benzer tasarım çizgilerine sahip “s” versiyonlarını duyurdu.  Galaxy A30s ve A50s olan bu yeni modellerinde Infinity V adını verdiği çentikli Super AMOLED ekran kullanıyor. Galaxy A30s, 6,4 inç büyüklüğünde HD+ ekran, 8 çekirdekli Exynos 7904