Huawei Nova 5i Pro Satışa Çıkıyor

225kere okundu.

Huawei, yeni akıllı telefon modeli Nova 5i Pro’yu satışa sunmaya hazırlanıyor. 2 Ağustos’ta satışa çıkacağı duyurulan telefonun öne çıkan özelliği 4 adet arka kameraya ve önde ise ekran üzerinde O stilinde ön kameraya birlikte sahip olması. 19,5 : 9 ekran oranıyla gelen bu yeni model, 1080×2340 piksel çözünürlüğünde full HD+ IPS ekran ile tasarlandı. Sekiz çekirdekli Kirin 810 işlemcinin yer aldığı telefonda 3 farklı versiyon bulunuyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza; 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza; 8 GB RAM ve 256 GB dahili hafıza kombinasyonlarıyla sunuluyor.
,

Arkada f/1.8 diyafram açıklığına sahip 48 megapiksellik ana kamera, 8 megapiksellik süper geniş açılı kamera, 2 megapiksellik makro lensli kamera sensörü ve 2 megapiksellik derinlik sensörü yer alıyor. HDR ve porte fotoğraf çekebilme özelliklerine de sahip olduğunu belirtelim.  Önde ise ekran üzerinde O stilinde konumlandırılmış f/2.0 diyafram açıklığına sahip 32 megapiksellik selfie kamerası bulunuyor.

C tipi Usb bağlantı noktasına yer verilmiş olan modele 4000 mAh batarya yerleştirilmiş. Arkada 4 kamera kare oluşturacak şekilde konumlandırılmış. Hemen altında ise parmak izi okuyucusu bulunuyor.

Google, Play Store Tasarımını Yeni Android Sürümü İçin Şimdiden Yeniledi

Google, yeşil rengin hakim olduğu Play Store tasarımını önümüzdeki süreçte yayınlanacak olan Android 10 sürümü doğrultusunda şimdiden yeniledi. Geçmişten beri yeni Android sürümleri yayınlandıkça bazı değişikliklerle Play Store uygulmasının tasarımı yenileniyordu. Ekranın alt kısmında  Oyunlar, Uygulamalar, Filmler, Kitaplar şeklinde tıpkı Youtube uygulamasındaki gibi sekmeler yerleştirilmiş. 

Yeni Android Sürümlerinde İsimlendirme Değişiyor

Google, Android İşletim Sisteminde yıllardır sürdürdüğü sürüm isimlendirmesinde değişikliğe gidiyor. Bugüne kadar versiyon numaralarının yanında birer isimle yayınladığı android sürümlerini artık sadece sayılarla isimlendirmeye başlayacak. Yeni Android sürümünün adının Android 10 olacağı ve sonraki sürümlerin 11, 12, … şeklinde isimlendirilmeye devam edeceği söyleniyor. Android 10

Samsung Galaxy A30s ve A50s Sunuldu

Samsung, daha önce piyasaya sunduğu Galaxy A30 ve A50 modellerinin benzer tasarım çizgilerine sahip “s” versiyonlarını duyurdu.  Galaxy A30s ve A50s olan bu yeni modellerinde Infinity V adını verdiği çentikli Super AMOLED ekran kullanıyor. Galaxy A30s, 6,4 inç büyüklüğünde HD+ ekran, 8 çekirdekli Exynos 7904