Huawei Nova 5i Pro Satışa Çıkıyor

269kere okundu.

Huawei, yeni akıllı telefon modeli Nova 5i Pro’yu satışa sunmaya hazırlanıyor. 2 Ağustos’ta satışa çıkacağı duyurulan telefonun öne çıkan özelliği 4 adet arka kameraya ve önde ise ekran üzerinde O stilinde ön kameraya birlikte sahip olması. 19,5 : 9 ekran oranıyla gelen bu yeni model, 1080×2340 piksel çözünürlüğünde full HD+ IPS ekran ile tasarlandı. Sekiz çekirdekli Kirin 810 işlemcinin yer aldığı telefonda 3 farklı versiyon bulunuyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza; 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza; 8 GB RAM ve 256 GB dahili hafıza kombinasyonlarıyla sunuluyor.
,

Arkada f/1.8 diyafram açıklığına sahip 48 megapiksellik ana kamera, 8 megapiksellik süper geniş açılı kamera, 2 megapiksellik makro lensli kamera sensörü ve 2 megapiksellik derinlik sensörü yer alıyor. HDR ve porte fotoğraf çekebilme özelliklerine de sahip olduğunu belirtelim.  Önde ise ekran üzerinde O stilinde konumlandırılmış f/2.0 diyafram açıklığına sahip 32 megapiksellik selfie kamerası bulunuyor.

C tipi Usb bağlantı noktasına yer verilmiş olan modele 4000 mAh batarya yerleştirilmiş. Arkada 4 kamera kare oluşturacak şekilde konumlandırılmış. Hemen altında ise parmak izi okuyucusu bulunuyor.

Nokia, 3 Yeni Stil Sahibi Telefonla Tekrar Piyasada

Nokia, geçmişte milyonlarca kullanıcının cebine giren tuşlu telefon modellerine, gittikçe dokunmatik ekranlı akıllı telefonların piyasaya hakim olduğu bir ortamda yenilerini ekleyerek,  tuşlu telefon kullanmayı tercih eden kesimlerin ihtiyaçlarını karşılamada bir adım atmış oldu. Nokia’nın bilindik tasarım anlayışını devam ettirdiğinin görüldüğü 3 yeni tuşlu telefon, gerek

5G Destekleyen Samsung Galaxy A90 Tanıtıldı

Samsung, 2019 yılında yenilediği A serisine son olarak Galaxy A90 modelini ekledi. 5G teknolojisini de destekleyen model, Galaxy A80 dışındaki A serisi modellerinin tasarım çizgilerini taşıyor. Samsung’un Infinity U adını verdiği ekran çentiğinde f/2.0 diyafram açıklığına sahip 32 megapiksellik ön kamera yer alan  Galaxy A90’da

Google, Play Store Tasarımını Yeni Android Sürümü İçin Şimdiden Yeniledi

Google, yeşil rengin hakim olduğu Play Store tasarımını önümüzdeki süreçte yayınlanacak olan Android 10 sürümü doğrultusunda şimdiden yeniledi. Geçmişten beri yeni Android sürümleri yayınlandıkça bazı değişikliklerle Play Store uygulmasının tasarımı yenileniyordu. Ekranın alt kısmında  Oyunlar, Uygulamalar, Filmler, Kitaplar şeklinde tıpkı Youtube uygulamasındaki gibi sekmeler yerleştirilmiş.