Çift Arka Kameralı Samsung Galaxy J7 Duo Hazır

1895kere okundu.

Samsung, kısmen yenilenmiş bir tasarımla ürettiği Galaxy J7 Duo modelini tanıttı ve satışa sundu.  Her ne kadar giriş seviyesi bir telefon olduğu söylense de donanım özellikleri incelendiğinde orta sınıf denilebilecek bir model olarak karşımıza çıkıyor. 1280 x 720 çözünürlüğe sahip 5.5 inçlik HD Super Amoled ekran bunlardan ilki.  Yine ekranın altında bulunan ana ekran tuşu parmak izi okuyucu özelliğini de taşıyor.  Sağda ve solda bulunan dokunmatik tuşlarda ise S8, S8+, Note 8,  A8 ve A8+ (2018) modellerinde gördüğümüz yeni nesil buton ikonlarına yer verilmiş. Burada eski Samsung modellerinden alışık olduğumuz buton ikonlarının yenilendiğini söyleyebiliriz. Çıkarılabilir arka kapağa sahip olan modelde hoparlör ızgarası da alışılagelmişin dışında metal rengi yerine gövde renginde siyah olarak tasarlanmış.
 .

Diğer bir tasarım detayı ise Samsung’un yıllardır devam ettirdiği metal rengine boyanmış plastik gövde çerçevesi veya daha üst modellerde gördüğümüz metal çerçeve yerine bu modelde bundan vazgeçip, gövde renginde tasarlayıp üretmesi oldu. Geçtiğimiz yıllarda bu boyaların soyulmaları, kullanıcılarda olumsuz bir deneyim oluşturuyordu ve beğenilmiyordu. Telefon sarı bir kutuda satışa sunuldu.

1,6 GHz sekiz çekirdekli Exynos 7 Serisi işlemci ve 4 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip olması ise giriş seviyesi bir telefon olarak sınıflandırıldığı halde yukarıda bahsettiğim gibi bugünün kıyaslamalarına göre orta seviye bir telefon olarak değerlendirilebilir. Diğer bir artısı ise f/1.9 diyafram açıklığına sahip 13 megapiksel ve 5 megapiksellik çift arka kameralar bulunması. Önde ise yine f/1.9 diyafram açıklığına sahip 8 megapiksel flashlı kamera yer alıyor.  Ön kamera flashı daha önceki J7 2015 ve j7 2016 modellerinde de bulunuyordu. Telefonda bulunan 3000 mAh batarya ise 5.5 inç ekranlı bir telefonda yer alan mininum kapasite olarak değerlendirebileceğimiz seviyede.

174 gram ağırlığındaki Samsung Galaxy J7 Duo  153.5×77.2×8.2 mm (boy x en x kalınlık) boyutlarında. Android 8.0 Oreo sürümü ile çalışıyor.