5G Destekleyen Samsung Galaxy A90 Tanıtıldı

999kere okundu.

Samsung, 2019 yılında yenilediği A serisine son olarak Galaxy A90 modelini ekledi. 5G teknolojisini de destekleyen model, Galaxy A80 dışındaki A serisi modellerinin tasarım çizgilerini taşıyor. Samsung’un Infinity U adını verdiği ekran çentiğinde f/2.0 diyafram açıklığına sahip 32 megapiksellik ön kamera yer alan  Galaxy A90’da yine Super AMOLED ekran kullanılmış. Ekran 6.7 inç büyüklüğünde ve 1080×2400 piksel çözünürlükte.  Arkada ise, f/2.0 diyafram açıklığına sahip 48 megapiksellik ana kamera, f/2.2 diyafram açıklığına sahip 8 megapiksellik ultra geniş açılı kamera ve 5 megapiksellik derinlik sensörü olarak kullanılan üçüncü kamera dikey şekilde konumlandırılmış. Hemen altına ise LED flaş yerleştirilmiş. Sekiz çekirdekli Snapdragon 855 işlemciden gücünü alan Galaxy A90, 128 GB dahili hafıza, 6 GB ve 8 GB RAM kombinasyonlarıyla sunuluyor. 6 GB RAM’e sahip olan versiyonda hafıza arttırımı için 512 GB’a kadar microSD kart desteği bulunuyor. Ekran üzeri parmak izi okuyucu, 4500 mAh kapasitesinde devasa bir bataryanın bulunmasının yanı sıra Süper Hızlı Şarj özelliği de şarj süresinde avantaj sağlıyor. Siyah ve beyaz renk seçeneklerinin olduğu Galaxy A90 modelinde de gövde, A serisinde olduğu gibi ışık kırılmasında farklı renk geçişleri sunuyor.
.
5G’nin kullanıldığı Güney Kore’de ön siparişe açılan Galaxy A90 modelinin, 5G altyapısı kurulu olmadığı için ülkemizde satışa çıkması beklenmiyor.
.

Nokia, 3 Yeni Stil Sahibi Telefonla Tekrar Piyasada

Nokia, geçmişte milyonlarca kullanıcının cebine giren tuşlu telefon modellerine, gittikçe dokunmatik ekranlı akıllı telefonların piyasaya hakim olduğu bir ortamda yenilerini ekleyerek,  tuşlu telefon kullanmayı tercih eden kesimlerin ihtiyaçlarını karşılamada bir adım atmış oldu. Nokia’nın bilindik tasarım anlayışını devam ettirdiğinin görüldüğü 3 yeni tuşlu telefon, gerek